Burun Tıkanıklığına SON!

0
35

Özellikle kış aylarında ve soğuk havalarda daha sık görülen burun tıkanıklığı günlük hayatta sizleri ciddi anlamda rahatsız eden bir sağlık sorunudur. Ayrıca sabah etkisi ile birlikte gece uyuma esnasında bu etki daha olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır.

Soğuk algınlığı ve alerjiden dolayı da meydana gelen burun tıkanıklığı için doğal çözüm kürünü sizler için için ekledim.

Bu kürün uygulanmasında buhar soluma yolunu tercih edeceğiz. Çünkü en hızlı ve en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Soluduğumuz sıcak buhar ile burun kanallarındaki şişlikler iner, burun delikleri açılır ve nefes almamız kolaylaştır. Şimdi de kür tarifine geçelim.

Malzemeler:

  • 1 litre kaynar su
  • 6-7 damla okaliptüs yağı
  • Bir tutam biberiye

Sıcak suyu bir kaba ekleyin. Tamamen kaynar su olmak zorundadır. 6-7 damla okaliptüs yağı ve bir kaç tutam biberiye otunu atabilirsiniz. Sonrasında kaşıkla bir miktar karıştırın. Kafanıza bir havlu örtüp kapağın üstünü kapayarak çıkan buharı soluyun. Kısa süre içinde burun tıkanıklığı son bulacaktır.

Ayrıca kür ile boğaz ve akciğerler de belli oranda rahatlayacaktır. Bu kürün akciğer sağlığı açısından da olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda boğazda oluşacak enfeksiyonları da belli oranda önleyecektir.

Son olarak kürü uyguladıktan sonra uyuyacaksanız ortam havasının sıcak olmasına özen gösterin. Ayrıca yatağın baş ucunda bir adet soyulmuş soğan koyabilirsiniz. Bu şekilde gece boyu rahat bir nefes alabileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here