Emzirme Teknikleri

0
30
blank
blank

Sevgili annelerin ve anne adaylarının kaygılandığı konular arasında en başta geleni bebeklerini emzirmektir.”Acaba bebeğimi doğru emzirebiliyor muyum?” diye düşünen annelerin ya da ”Bebeğimi doğurduğumda nasıl emzirmem gerekiyor?” diye düşünen anne adaylarının sorularına son vermek amacıyla sevgili anne ve anne adaylarına emzirme tekniklerini tanıtmak isterim.

Bebeğinizi emzirmeden önce kendinize rahat bir pozisyon bulmalısınız.Sırtınızı,belinizi yastıkla destekleyebilirsiniz.Kolunuzun altına da bir yastıkla destekleyin ki emzirirken kolunuz ağrımasın.

Bebeğinizi emzirirken kendinizi mümkün olduğunca bebeğinize yakın tutun.Bebeğinizi kolunuzun iç yüzeyine doğru yerleştirin.Başı dirsek boşluğunda olmalı,sırtını ve poposunu elinizle destekleyin.Bu sayede bebeğiniz vücut olarak tamamen size dönük olmuş olacak.

Başı ve vücüdunun aynı düzlemde olmasına özen gösterin. Çünkü bazen emerken vücudu dışarıya doğru dönük olduğunda bebek boynu yamuk bir şekilde emmek zorunda kalır.Bu sebeple boynu ağrır ve emme işlemi daha kısa sürer.

Her beslenmede mutlaka 1 göğüs verilmelidir.1 göğüsteki sütün tamamını emmelidir çünkü sütün son kısmında daha yağlı ve kaloriden zengin süt vardır.Bu sayede daha çabuk doyar.

Bebeğiniz emerken meme ucunun kahverengi kısmının hepsini ağzına almalıdır ve çenesi memeye değmelidir.Emerken yanaklarındaki bombeliği korumalı ve yutkunma sesleri gelmelidir.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz