MHRS’den Nasıl Randevu Alınır? (Resimli Anlatım)

0
27
blank

Bu blogta size internet üzerinden aşamalı olarak MHRS’den nasıl randevu alınır resimler üzerinden anlatacağım. Çoğu insanın internet üzerinden nasıl randevu alınacağını bilmiyor bunun yerine telefonla almayı tercih ediyor ama internet üzerinden randevu daha kolay ve hızlı tek yapmanız gereken internete girip şifre alarak kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz.

blank
Google sayfasına mhrs yazıp giriyoruz
blank
MHRS Portal Anasayfa ‘ ya tıklıyoruz
blank
RANDEVU AL a tıklayarak giriş ekranına geliyoruz
blank
T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz eğer şifreniz yoksa e-devlet üzerinden giriş yapabilir ya da yeni üye olabilirsiniz
blank
Eğer üye ol tıklarsanız karşınıza böyle bir ekran gelecek kimilk bilgilerini girdikten sonra üyelik gizlilik politikasına tıklayarak onayladıktan sonra 2. aşama olan iletişim bilgileri aşamasına geçebilirsiniz bu aşamada telefon ve mail hesabına ihtiyaç duyacaksınız bunları girdikten sonra 3. aşama güvenlik bilgileri gerekicek bu aşamayıda hallettikten sonra kayıt olmuş olacaksınız.
blank
Eğer şifre aldıysanız ve unuttuysanız HATIRLAMIYORUM a tıklayarak e-posta veya sms ile yeni şifre alabilirsiniz
blank
e-Devlet üzerinden giriş yapmak için e-Devlet ile girişe tıklayarak açılan sayfada T.C. Kimlik No ve e-Devlet Şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.
blank
Giriş yaptıktan sonra sizi böyle bir ekran karşılıcak;
1.Kimlik bilgileri vb bilgilere burdan ulaşablir parolanızı değiştirebilirsiniz(Not:İletişim bilgilerinizi doğrulamayı UNUTMAYINIZ!!!)
2.Randevu geçimişinden geçmiş randevularınızı görebilirsiniz ve randevunuzu İPTAL edebilirsiniz
3.Yetkili olduklarım bölümünden’18 yaşından küçük aile bireylerinize randevu alabilirsiniz randevu alabilmek için öncelikle e- nabız üzerinden yetki tanımlaması yapmanız gerekmektedir.’
4.Randevu Talepleri: Randevu taleplerinizi görebilirsiniz.
5.Duyurular:Duyuruları görebilirsiniz.
6.e-Nabız:Sizi e-Nabız sayfasına yönlendirir.
7.Bu bölümden dili değiştirebilirsiniz Rusça, İngilizce,Arapça ve Türkçe dil seçenekleri vardır.
8.MHRS den çıkış yapabilirsiniz.
blank
Kırmızı alan içerisindeki bölümde aile hekiminizden randevu alabilirsiniz herhangi bir saat ve gün seçerek aile hekiminizden randevu alabilirsiniz.
blank
Kırmızı alanda hastane randevu arama bölümü bulunuyor burdan hastanelere randevu alabilirsiniz
blank
1. Randevu almak istediğimiz günü belirliyoruz
blank
2. Randevu almak istediğiniz ili belirleyin
blank
3. Randevu almak istediğiniz ilçeyi belirleyin
blank
4. Randevu almak istediğiniz klinik/bölümü belirleyin(NOT:Bir sonraki blogta hangi klinik/bölüm hangi rahatsızlıklara bakıyor onu açıklayacağım)
blank
5. Gitmek istediğimiz Hastaneye belirliyoruz.(Not:Gitmek istediğiniz hastanenın yerini randevu zamanından önce belirleyiniz çünkü merkez hastane ve poliklink/ ek bina yerleri farklı olabilir.)
blank
6.Eğer semt Polikliniği/Ek binası varsa buradan seçebilirsiniz.
blank
7. Muayene yerini seçiyoruz seçilen muayene yeri önemlidir bazı muaene yerleri spesifik olarak bazı hastalıklara bakar örneğin yukardaki meme muayene-2 polikliniği sadece meme muayenesi yapmaktadır.
blank
8.Hekim bölümünden muayene olmak istediğiniz hekimi seçerek hekime randevu alabilirsiniz(NOT:Kırmızı yazılara dikkat ediniz)
blank
9.Randevu Ara dedikten sonra alt tarafa bilgiler çıkıyor dikkat etmenız gereken En Erken Tarih Bölümü bazen istediğiniz tarihe randevu bulamayabilirsiniz başka hekim seçerek uygun tarihe randevu arayabilirsiniz.
blank
10.Hekimi seçtikten sonr yukardaki gibi bölüm çıkıcak bu bölümden istediğiniz tarih ve zamanı seçerek randevu alabilirsiniz.
blank
11.Zamanı seçtikten sonra ekrana böyle bir kutu gelicek randevuyu kaydet diyerek randevu alma işlemini bitirmiş olacaksınız randervu geçmişi bölümünden aldığınız randevuyu görebilirsiniz isterseniz randevunuzu iptal edebilirsiniz.(NOT:Eğer randevunuza gitmezseniz ceza yiyebilirsiniz aldığınız randevuya gitmeyi ihmal etmemelisiniz.)
blank
12.Randevuyu kaydettikten sonra yukardaki gibi bir bilgilendirme kutusu gelecektir.Randevu sürenizden 15 dk önce giriş yapmayı UNUTMAYIN!!!
blank
13.Randevu geçmişinden randevunuz iptal edebilir ve yandaki yazıcı simgesinden randevunuzu yazdırabilirsiniz.

Randevu almak zor gözüksede bir kaç denemede daha rahat randevu alabilirsiniz.Telefon üzerinden uygulama indirerek randevu alabilirsiniz.

apps.apple

https://apps.apple.com/tr/app/mhrs-mobil/id589804718?l=tr

Google play

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.innova.fta.mhrs&hl=tr

https://www.hastanerandevu.gov.tr/Randevu/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz