Sarı Kantaron Yağı Faydaları

0
30
blank

Şifalı bitkilerin içinde en popülerleri içinde olan sarı kantaron yağının faydaları saymakla bitmiyor. Dünyanın birçok yerinde sarı kantaron bitkisine ulaşmanız mümkün şimdi sizlere sarı kantaron yağı ile ilgili birçok bilgi sunacağım.

Yara bakımında’da kullanılması ne kadar faydalı olduğunun bir diğer kanıtı bir hemşire olarak ileride bu faydalı bitkinin insanlar üzerinde çok daha faydası olacağına inanıyorum.

blank

1) Sarı kantaron çayı  depresyon için fayda sağlar. Sinirlilik depresyon ve ruh halinde çöküntüler için kullanılabilir. Sakin olmaya yardım eder olaylara daha olumlu bakmaya yarar. Uzmanlara göre doğal bir antidepresan olmasının yanında, bir de ağrı kesicidir.

2) Cilt bakımı içinde sarı kantaron yağını kullanabiliriz. Ciltteki yaralar ve yanıkların daha erken iyileşmesini sağlar. Sarı kantaron yağının bir özelliğide sivilceleri yok etmesi ve var olan sivilce lekelerini ortadan kaldırması.

3) İdrar yolu enfeksiyonuna’da çok faydası vardır.  İdrar yolu iltihabında karın ağrısı ve iştahsızlık görülebilir. Bu dönemdeki kullanılan kantaron yağı karın ağrısına fayda sağlar, iştah açar.

4) Sarı kantaron yağı kadınlar için mucizevi bir bitkidir. Adet sancılarında çok önemli faydaları vardır. Regl döneminde oluşan ağrıları sarı kantaron çayı ile hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

5) İçeriğindeki antioksidan ve anti inflamatuar maddeler sayesinde eklem ağrıları kas ağrılarına çok faydası vardır.

6) Grip ve nezle gibi hastalıklarda kullanabilirsiniz.

    Baş ağrısında kullanabilirsiniz.

    Uykusuzluğa iyi gelir.

    Balgam sökücüdür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz